Zasady organizacji końcowych zaliczeń i egzaminów w trybie zdalnym
1. Czas trwania letniej sesji egzaminacyjnej ustalony został na okres 14.06.2021–30.06.2021, a sesji poprawkowej na 1.09.2021–25.09.2021 (zgodnie z zarządzeniem Rektora w sprawie organizacji roku akademickiego 2020/2021).
2. Egzaminy i zaliczenia są przeprowadzane w trybie zdalnym z wykorzystaniem następujących narzędzi informatycznych:
1) platforma MS Teams;
2) platforma Moodle.
3. Formuła przeprowadzania egzaminów i zaliczeń powinna:
- umożliwiać weryfikację zakładanych efektów uczenia się;
- nie prowadzić do obniżenia wymagań oraz zapewniać równość wymagań dla wszystkich przystępujących do egzaminu studentów;
- minimalizować zagrożenie niesamodzielnego zdawania egzaminu.
4. Weryfikacja tożsamości studenta odbywa się z wykorzystaniem standardowego mechanizmu logowania do odpowiedniej usługi (login i hasło). Jeśli zachodzą wątpliwości co do tożsamości studenta wykładowca może poprosić studenta o udostępnienie obrazu z kamery i okazanie indeksu lub innego dokumentu ze zdjęciem.
5. Egzaminy pisemne można przygotować w szczególności w następujących formach:
- testów (quizów) z pytaniami zamkniętymi lub otwartymi;
- zadań otwartych lub prac pisemnych przesyłanych w formie plików. W tym przypadku należy określić szczegółowo ich treść/zawartość oraz podać schemat nazwy (np. moduł_nr-indeksu) oraz format pliku i jego maksymalną wielkość.
6. Przygotowując zestaw pytań, w celu zminimalizowania zagrożenia niesamodzielnej odpowiedzi przez studenta, można zastosować:
- utworzenie większej puli pytań i losowanie różnych zestawów;
- mieszanie kolejności pytań w teście;
- ustalenie maksymalnego czasu na wykonanie testu;
- hasło podawane tuż przed rozpoczęciem egzaminu.
7. Zasady przeprowadzania egzaminu należy odpowiednio indywidualnie dostosować do potrzeb studentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.