Uwaga! W związku z obecną sytuacją epidemiczną wnioski o indywidualny tok studiów (ITS) można składać drogą elektroniczną.
Na czym polega ITS, czyli indywidualny toku studiów?
Na doborze przedmiotów (modułów) w ramach realizacji uczenia się w zakresie przewidzianym na danym kierunku oraz w zakresie dodatkowym, a także na udziale studenta w pracach naukowo-badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych – z uwzględnieniem jego zainteresowań. W przypadku odbywania studiów według ITS okres studiów może zostać skrócony.
Kto może ubiegać się o ITS?
- Student, który ukończył pierwszy semestr studiów i uzyskał średnią ocen powyżej 4,0 (rada dydaktyczna właściwa dla danego kierunku może podnieść wymaganą średnią ocen); lub
- Student, który został zatrudniony w uczelni w konsekwencji zdobycia przez niego, indywidualnie lub w zespole, grantu na finansowanie działalności naukowej; lub
- Student, który ukończył z oceną celującą studia pierwszego stopnia i kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia oraz przedstawił na piśmie szczegółową koncepcję realizacji ITS; lub
- Student będący laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego albo laureatem konkursu międzynarodowego lub ogólnopolskiego – od momentu rozpoczęcia studiów.
Wniosek o udzielenie zgody na ITS
Student ubiegający się o ITS przedstawia dziekanowi wykaz zajęć, w których zamierza uczestniczyć, oraz indywidualnie ustalony z prowadzącymi zajęcia sposób realizacji efektów kształcenia i ich weryfikacji.
Wniosek w przedmiocie ITS rozstrzyga dziekan, biorąc pod uwagę postępy w studiowaniu, zainteresowania i zdolności studenta. Przyznając ITS, dziekan dokonuje wyboru opiekuna ITS (z uwzględnieniem propozycji studenta) oraz – na wniosek opiekuna ITS i po konsultacji z właściwym dyrektorem kierunku studiów – określa szczegółowe zasady odbywania studiów w ramach ITS.
Jeżeli student nie spełnia warunków określonych w programie ITS, dziekan może cofnąć zgodę na odbywanie studiów według ITS.